اخبار و مقالات

  مرغ سیاه|مرغ قربانی،مرغ زنده|مرغ جهت قربانی

  مرغ سیاه

   یکی از گوشت هایی می باشد که خواص زیادی نسبت به مرغ سفید دارد و یکی کنید از نادر ترین نوع های مرغ می باشد و دارای فواید بسیاری برای سلامتی بدن می باشد. با خوردن مرغ سیاه می توانید سردرد و آسم را درمان کنید. به جز مرغ سیاه ، خروس سیاه نیز جزو خروس کم یاب می باشد.

  مرغ سیاه دارای مقدار زیادی پروتئین است. این مواد مغذی می‌تواند برای افزایش سطح انرژی بدن مفید واقع شوند. علاوه بر این، حضور مواد معدنی و اسیدهای آمینه نیز به ایجاد انرژی کمک فراوانی می‌کنند.
  مرغ سیاه می‌تواند مواد مغذی و ضروری بدن را فراهم کند. آنها به بهبود و ارتقای عملکرد بدن نیز کمک می‌کنند. شما حداقل کاری که باید انجام دهید تا سلامت خود را حفظ کنید، خوردن غذاهای مغذی و سالم است. گوشت مرغ سیاه می‌تواند جایگزین مطمئن و عالی برای شما باشد.
  جهت سفارش مرغ سیاه و خروس زنده جهت قربانی با ما تماس بگیرین

  09124361322

  مزیت های مرغ سیاه

  همه مردم برای رفع نیاز خود، مواد غذایی مصرف می‌کنند. در این بین بیشترشان به دنبال موادغذایی هستند، که از سطح کلسترول کمتری برخوردار باشد. از آنجایی که سطح کلسترول گوشت مرغ سیاه از مرغ سفید کمتر است. پس شما می‌توانید بدون نگرانی از گوشت مرغ سیاه مصرف کنید.

  مرغ سیاه منبع خوبی از ویتامین B است؛ ویتامین B۱، B۲، B۶ و B۱۲ نیز در گوشت این مرغ وجود دارد. این ویتامین‌ها نقش مهمی در ارتقاء متابولیسم بدن دارند.

  مرغ سیاه منبع خوبی از میتامین E را در خود جا داده است. این ویتامین که از لخته شدن خون داخل بدن جلوگیری کرده و همچنین بیماری‌های عروق کرونر را نیز کاهش می‌دهد.

  منبع آهن یکی دیگر از مواد مغذی موجود در مرغ سیاه، است. آهن موجود در مرغ سیاه می‌تواند به شما کمک کند تا نیاز به آهن بدنتان را به راحتی تامین کند. توجه داشته باشید کمبود آهن در بدن باعث ایجاد مشکلات بهداشتی خاص چون کم خونی و خستگی می‌شود.

  سلامتی بهداشتی گوشت مرغ سیاه، تامین مواد مغذی چون فسفر است. فسفر می‌تواند باعث تقویت استخوان‌ها شده و برای متابولیسم بدن نیز خوب است.
  جهت سفارش مرغ سیاه و خروس زنده جهت قربانی با ما تماس بگیرین

  09124361322

  خواص مصرف مرغ سیاه

  مرغ سیاه با خود خواص بسیار زیادی را به همراه دارد. در این قسمت از مطلب سایت پرآور می خواهیم شما را با خواص این پرنده آشنا کنیم.
  1) خواص آنتی اکسیدانی

  یکی از مزایای بهداشتی موجود در گوشت مرغ سیاه، داشتن خواص آنتی اکسیدانی آن است. آنتی اکسیدان موجود در مرغ سیاه، موجب محافظت بدن در برابر التهابات شده و بدن را از ابتلا به بیماری‌هایی مانند سرطان حفظ می‌کند.گوشت مرغ سیاه دارای کارنوزین بیشتری نسبت به مرغ سفید است.
  2) سرشار از آهن

  مرغ سیاه سرشار از آهن است که این نوع مواد معدنی نقش مهمی در بهبود عملکرد بدن ایفا می‌کند. عنصر آهن در بدن خطرات کم خونی را کاهش داده، موجب تولید بیشتر هموگلوبین و عضله‌سازی می شود. توجه داشته باشید کمبود آهن در بدن موجب خستگی مزمن می‌شود.
  3) محافظت از بینایی

  با توجه به خواصی که از آنتی اکسیدان‌ های موجود در گوشت مرغ سیاه سراغ داریم، این گوشت به بهبود عملکرد بدن کمک می‌کند. یکی از آن عملکردها، محافظت از بینایی شماست. آنتی اکسیدان در پیشگیری از ابتلا به بیماری دژنراسیون ماکولا  سیار موثر است، این بیماری شایع‌ ترین علت نابینایی در افراد مسن است.
  4) منبع پروتئین

  مواد مغذی موجود در گوشت مرغ سیاه که برای سلامتی نیز بسیار مهم است، را نمی‌توان انکار کرد. مرغ سیاه نیز مانند سایر پرندگان منبع خوبی از پروتیئن است. اما با توجه به مطالعاتی که در این باره صورت گرفته است، مقادیر پروتئین موجود در گوشت مرغ سیاه بیشتر از سایر پرندگان است. گوشت این مرغ برای کسانی که می‌خواهند بدنی عضلانی داشته باشد، بسیار کارآمد است.
  در واقع وجود پروتئین برای ساخت عضلات بدن بسیار ضروری است. همچنین غذاهای پروتئینی می‌توانند به تثبیت سطح قند خون کمک کنند. شما می‌توانید با مصرف این نوع مرغ هم نیاز بدنتان به پروتئین را تامین کنید و هم به سالم ماندن آن کمک زیادی کنید.
  5) تامین فسفر

  گوشت مرغ سیاه، منبعی از مواد مغذی همچون فسفر است، فسفر باعث تقویت استخوان‌ها شده و برای متابولیسم بدن مفید است. این عنصر سطح انرژی را در بدن افزایش می‌دهد.

  حتما بخوانید : پرورش مرغ شاخدار
  6)منبع کلسیم

  مرغ سیاه منبع کلسیم نیز هست که ماده معدنی بسیار مهمی برای ساختن استخوان است. برای رفع مشکلات پوکی استخوان و محافظت از استخوان‌ ها باید مواد لبنی را به همراه مرغ سیاه به طور منظم مصرف کنید.
  7) کلسترول پایین

  همه مردم برای رفع نیاز خود، مواد غذایی مصرف می‌کنند. در این بین بیشترشان به دنبال مواد غذایی هستند که از سطح کلسترول کمتری برخوردار باشد.
  به عنوان مثال مرغ سیاه می‌تواند گزینه مناسبی باشد. ثابت شده است که سطح کلسترول گوشت مرغ سیاه از مرغ سفید کمتر است. این بدان معنی است که شما می‌توانید بدون نگرانی از گوشت این مرغ مصرف کنید.
  شما برای اینکه تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را تامین کنید، باید گوشت مصرف کنید. حال اگر این گوشت مصرفی از مرغ سیاه تهیه شده باشد، به سلامتی خود نیز کمک زیادی کرده‌اید.
  8) منبع ویتامین B

  در واقع، مرغ سیاه منبع خوبی از ویتامین B است؛ ویتامین B۱، B۲، B۶ و B۱۲ نیز در گوشت این مرغ وجود دارد.
  این ویتامین‌ها نقش مهمی در ارتقاء متابولیسم بدن دارند. علاوه بر این، آنها در بهبود عملکرد بدن شرکت می‌کنند. این کار باعث تولید انرژی سلولی در بدن شده و همچنین سلامت قلب را ارتقاء می‌دهد. برای اینکه نیاز به ویتامین B شما تامین شود، استفاده از غلات و سبزیجات نیز توصیه می‌شود. در واقع بدنی سالم است که از تمام گروه‌های غذایی استفاده کند.
  9) منبع ویتامین E

  این پرنده منبع خوبی از ویتامین E را در خود جای داده است. این ویتامین که از لخته شدن خون داخل بدن جلوگیری کرده و همچنین بیماری‌ های عروقی را نیز بطور چشمگیری  کاهش می‌دهد. با این تفاسیر وجود ویتامین E برای سلامت قلب بسیار ضروری است. این ویتامین می‌تواند به گردش خون در بدن کمک کرده و به پوستتان سلامتی و شادابی ببخشد، این گزینه می‌تواند یکی از مزایای عالی گوشت مرغ سیاه باشد که خیلی‌ ها به دنبال آن هستند.
  مرغ-سیاه
  مرغ-سیاه
  10) منبع اسیدهای آمینه

  توانایی گوشت مرغ سیاه برای ارتقای سلامتی و تامین اسید آمینه ضروری بدن شگفت انگیز است. این اسید به بدن کمک می‌کند تا به طور مستمر عضله سازی کرده وانعطاف پذیری رگ‌های خونی را نیز تنظیم ‌کند.

  جهت سفارش مرغ سیاه و خروس زنده جهت قربانی با ما تماس بگیرین

  09124361322


  11) افزایش انرژی و سلامت قلب

  مرغ سیاه با دارا بودن مقدار زیادی پروتئین نه تنها موجب افزایش سطح انرژی بدن می شود بلکه با داشتن مواد مغذی و معدنی میزان سلامت قلب را نیز بالا می‌برد.
  12) درمان سردرد و آسم

  اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که برای درمان سردرد و سرماخوردگی چای می نوشید، بد نیست بدانید که چای دارای آنتی اکسیدان بالا است.بهتر است در موارد خاص، سوپ این پرنده را جایگزین چای برای رفع مشکل خود کنید. زیرا این پرنده نیز دارای آنتی آکسیدان‌های بالایی است و توانایی درمان سردرد را دارد.مصرف منظم تخم این مرغ می‌تواند در درمان آسم، سردرد و کاهش سرگیجه‌ به شما کمک کند.
  13) بهبود عملکرد جنسی

  همانطور که در بالا ذکر شد؛ این پرنده نوع  دارای توانایی عالی برای ارتقاء سلامت بدن است. مثل یک فلفل دلمه‌ای، مصرف گوشت مرغ سیاه  می‌تواند جریان خون را افزایش داده و به بهبود عملکرد جنسی نیز کمک کند.
  نتیجه گیری درباره مرغ سیاه

  به طور خلاصه، مرغ سیاه منبع خوبی از ویتامین B است؛ ویتامین B6، B2، B1 و B12 نیز در گوشت این مرغ وجود دارد. این ویتامین‌ها نقش مهمی در ارتقاء متابولیسم بدن دارند. علاوه بر این، آنها در بهبود عملکرد بدن شرکت می‌کنند. این کار باعث تولید انرژی سلولی در بدن شده و همچنین سلامت قلب را ارتقاء می‌دهد.
  شما برای ما از این پرنده و خواصش بنویسید.
  جهت سفارش مرغ سیاه و خروس زنده جهت قربانی با ما تماس بگیرین

  09124361322

  مرغ و خروس سیاه یکی از عجیب ترین و جالب ترین نژاد های مرغ و خروس می باشد که د قصد داریم خصوصیات ظاهری، زادگاه، دوره جوجه کشی، رشد و تخمگذاری، خواص گوشت و تخم و تغذیه آنها را بررسی کنیم، مرغ سیاه و خروس سیاه از جمله گران ترین مرغ و خروس های موجود در جهان می باشد که گاهی قیمت یک جفت آنها به ۵ هزار دلار نیز می رسد، این پرنده ذاتا متعلق به اندونزی می باشد، اما به وسیله تجار و بازرگانان به مناطق مختلفی از جهان انتقال یافته اند و در کشورهایی مانند هلند، اسلواکی، جمهوری چک و آلمان می توان نمونه هایی از آنها را یافت، مرغ و خروس سیاه در ایران بسیار کمیاب است و در صورت وجود نیز قیمت بالایی خواهد داشت.
  آشنایی با خصوصیات ظاهری مرغ سیاه و خروس سیاه

  در بیان ویژگی های ظاهری مرغ سیاه و خروس سیاه می توان گفت که سلول های تمام بدن پرنده به رنگ سیاه است، یعنی از پر و پوست و گوشت گرفته تا مغز استخوان ، قلب و رگ های آنها نیز به رنگ مشکی می باشد، اما خون آنها قرمز است و تنها تفاوت بین مرغ سیاه با خروس سیاه در اندازه تاج و ریش آنهاست، علاوه بر اینکه تاج و ریش هر دوی آنها به رنگ سیاه می باشد اما مرغ سیاه تاج و ریش بسیار کوتاه تر و کوچکتری نسبت به خروس سیاه دارد.

  جالب است بدانید که نام دیگر آنها آیام سمانی (Ayam cemani) می باشد و در بیشتر کشورهای آسیای شرقی به عنوان پرنده زینتی و به جهت تولید تخم و گوشت و کسب درامد پرورش می یابند. به دلیل قیمت بالای این پرنده ها منبع درامدی بسیار خوبی محسوب می شود و در بسیاری از شهر و استان های کشور قابل پرورش می باشد.


  بنابراین اگر کسی قصد پرورش و گوشتی کردن مرغ سیاه و خروس سیاه را داشته باشد، باید به تخم نطفه دار آنها و یک دستگاه جوجه کشی مناسب و حرفه ای دسترسی داشته باشد.

  در این مطلب مرغ سیاه و خواصش به خوبی برای شما به نمایش درآمد. اگر در این مطلب نکته ای را که نسبت به آن آگاهی دارید را مشاهده نکردید، آن را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. ما سعی دارد در تمامی مقاله های آموزشی خود بهترین کیفیت را ارائه دهد. نظرات شما می تواند در این راه به ما دلگرمی دهد. از طرفی دیگر نظرات مثبت و انتقادات شما می تواند سایر مخاطبین سایت را در زمینه استفاده از مرغ سیاه آگاه سازد.
  جهت سفارش مرغ سیاه و خروس زنده جهت قربانی با ما تماس بگیرین

  09124361322  مجموعه عرضه کننده مرغ و خروس آرمان ارائه دهنده مرغ و خروس زنده جهت قربانی و دفع بلا، نوزاد، چشم زخم بیمارستانی و انجام دادن نکات شرعی قبل از قربانی مرغ و خروس می باشد. انواع دام و طیور مانند مرغ تخم گذار و نیمچه، مرغ و خروس زینتی ، محلی، ماشینی، اردک، غاز، بوقلمون، تخم مرغ و ... موجود می باشد.

  آخرین مطالب

  اطلاعات تماس


  22538486 88626827
  22307869 22307869
  8053042 88626827
  44273356 44273354
  77813682 77690636
  09195299414 09124361322
     
     
  © مهر 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مرکز مرغ و خروس آرمان محفوظ می باشد . | طراحی، توسعه وراه اندازی توسط : OFOGHIT