اخبار و مقالات

  خروس سیاه|آشنایی با نژاد مرغ و خروس سیاه

  خروس سیاه

  یکی از غذاهای اصیل کشور های آسیای شرقی خروس سیاه و هم چنین مرغ سیاه می باشد. این نوع مرغ و خروس ها گونه ای نادر می باشند که به راحتی یافت نمی شوند. این نوع غذا در آسیای شرقی بسیار معروف است هم چنین جزو غذاهای مورد علاقه ی مردم کشور های شرق آسیا می باشد. همان طور که پیش تر گفته شد مرغ و خروس سیاه به علت نادر بودن در تمام کشور ها یافت نمی شود و بیشتر در دسترس مردمان آسیای شرق می باشد. این نوع غذا جزو خوراک های گران می باشد و در کشور های شرق آسیا شناخته شده است.

  خروس سیاه به نژاد نیوجرسی نیز معروف است. از این نوع خروس برای تولید کردن گوشت سنگین بعد از توسعه داده شدن به روش های سنتی بعه عنوان یک غول دو منظوره استفاده می شود. نژاد نیوجرسی گونه های مختلفی دارد. از گونه های نژاد نیوجرسی می توان به نژاد سیاه ، سفید و آبی اشاره نمود که در انجمن پرندگان کشور آمریکا به رسمیت شناخته شده است. 

  علت سیاهی مرغ و خروس سیاه

  توجه داشته باشید که علاوه بر سیاهی پر های مرغ و خروس سیاه گوشت آن ها نیز سیاه می باشد. کارشناسان و محققان درباره این موضوع تحقیق و بررسی کردند و به نتایجی دست یافتند. نتایج بدست آمده از بررسی ها و تحقیقات درباره ی این موضوع نشان می دهد که مرغ و خروس سیاه دارای یک نوع بیماری ژنتیکی می باشند. نام این بیماری ژنتیکی Fibromelanisis نام دارد. محققان هم چنین دریافتند که این بیماری باعث جهش ژنتیکی و هم چنین تغییر رنگدانه های بدن این نوع مرغ و خروس شده است و دلیل سیاهی پر ها و هم چنین گوشت آن ها این بیماری می باشد. در زبان ترکی آذربایجانی به این نوع خروس، قره خروس گفته می شود. هم چنین این خروس جزو با اهمیت ترین گونه های جانوری در آذربایجان شرقی می باشد و خطر منقرض شدن دارد. نوعی پرنده ی دیگر به نام خروس سیاه قفقازی در آذربایجان شرقی وجود دارد که بسیار شبیه به قره سیاه می باشد. این نوع خروس نیز در جهان دارای شهرت می باشد.

  ویژگی های خروس سیاه

  یکی از تفاوت های خروس سیاه در مقایسه با دیگر نژاد ها در جثه و اندازه ی آن است. خروس سیاه از لحاظ جثه بزرگ و عظیم است و هم چنین وزن آن نسبت به نژاد های دیگر بسیار بیشتر است.  

  منقرض شدن خروس سیاه

  شکار نمودن این نوع خروس در قوانین کشور ممنوع می باشد. دلیل ممنوعیت شکار خروس سیاه این است که این گونه ی جانوری در دست انقراض می باشد و به همین علت سازمان حفاظت از محیط زیست این قانون را تصویب کرده است که هیچکس حق شکار این نوع گونه ی جانوری را ندارد. در 3 دهه ی گذشته تحقیقات و بررسی های مناسبی درباب موضوع حیات وحش و حیوانات در کشور ما صورت نگرفته است. البته چرای بیش از اندازه ی احشام ، جنگل زدایی و هم چنین نابود سازی علفزار های زیستگاه این نوع حیوان ، یکی از مهم ترین عوامل تهدید خروس سیاه است که  به نوعی یکی از با اهمیت ترین گونه های نادر جانوری در جهان به شمار می رود.

   شما می توانید انواع مرغ و خروس زنده را از مرکز ما خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما به طور کامل شما را راهنمایی کنند.  مجموعه عرضه کننده مرغ و خروس آرمان ارائه دهنده مرغ و خروس زنده جهت قربانی و دفع بلا، نوزاد، چشم زخم بیمارستانی و انجام دادن نکات شرعی قبل از قربانی مرغ و خروس می باشد. انواع دام و طیور مانند مرغ تخم گذار و نیمچه، مرغ و خروس زینتی ، محلی، ماشینی، اردک، غاز، بوقلمون، تخم مرغ و ... موجود می باشد.

  آخرین مطالب

  اطلاعات تماس


  22538486 88626827
  22307869 22307869
  8053042 88626827
  44273356 44273354
  77813682 77690636
  09195299414 09124361322
     
     
  © مهر 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مرکز مرغ و خروس آرمان محفوظ می باشد . | طراحی، توسعه وراه اندازی توسط : OFOGHIT