اخبار و مقالات

  خروس زینتی| خرید انواع مرغ و خروس زینتی

  خروس زینتی

  خروس ها مانند سایر طیور دارای گونه های زینتی می باشد نژادهای خروس زینتی از لحاظ اقتصادی و تولید گوشت، صرفه اقتصادی ندارد و صرفاً  به دلیل داشتن ظاهری زیبا مورد توجه برای افرادی که حیوانات خانگی و پرندگان زینتی پرورش می دهند، قرار می گیرد. خروس زینتی از لحاظ ظاهر، فرم بدن و آرایش پر و بال دارای انواع متفاوتی هستند. در اینجا به نژاد خروس های زینتی که در دنیا شناخته تر هستند می پردازیم. 

  1- خروس سبرایت
  خروس جنگلی، مینیاتوری یا همان سبرایت در سال 1800 میلادی توسط سرجان ساوندرس سبرایت پرورش داده شده است. ویژگی بارز این نژاد وجود نواری سیاه رنگ در پرها می باشد، برطبق رنگ پرها دارای دو گونه سبرایت طلایی و سبرایت نقره ای می باشد. خروس جنگی سبرایت سر جفت و قلمرو خود با سایر خروس ها رقابت می کند. ویژگی خروس سبرایت دارای ریشی بلند، تاجی پهن، کج و بال های کشیده شده که تا حدودی قابلیت پرواز را دارد، است. برای اطلاع از قیمت و خرید خروس زنده در تهران می توانید از سایت آرمان استفاده کنید.

  2- خروس ابریشمی
  منشأ تکثیر خروس سیلکی، مویی یا همان ابریشمی کشور چین می باشد. دارای پرهای مویی مانند ابریشم نرم و براق هستند. ویژگی بارز این نژاد در هر پا پنج انگشت وجود دارد. وزن آنها ۱٫۳۵ کیلوگرم می باشد، خروس ابریشمی دارای دو نوع فرانسوی(با تاج و گوشواره به رنگ کبود) و آمریکایی(با تاج و گوشواره به رنگ سرخ) می¬باشد. این نژاد از خروس های زینتی آرام و بی آزار بوده و توانایی پر زدن زیادی به دلیل فرم پرها ندارند محل نگهداری آنها باید پوشیده از کاه و کلش و یا علوفه خشک باشد.
  3- خروس لهستانی
  خروس لهستانی درکشور لهستان در سال 1475 به رسمیت شناخته شده است. خروس لهستانی هم جنبه زینتی دارد و هم در جهت تولید گوشت تکثیر می شود. ویژگی بارز آنها وجود کاکل های زیبا بر سر این پرنده می باشد. خروس لهستانی دارای ریشی بلند و قرمز رنگ می باشد. به دلیل داشتن کاکل بر سر، دید مناسب ندارند و هنگام راه رفتن تلو تلو می¬خورند. خروس لهستانی در محیط¬های معتدل و کوهستانی زندگی می¬کنند.
  4- خروس سلطان
  زادگاه اصلی خروس سلطان کشور ترکیه است که مورد توجه پادشاهان عثمانی بود. خروس سلطان، جزو پرنده های کمیاب و گران قیمت است. ویژگی آنها تاج، ریش و کاکل آنها پوشیده از پر است و تاج بصورت 7 دیده می¬شود. سرما و گرمای زیاد برای این نژاد مضر است. برای اطلاع از خروس قربانی در تهران میتوانید به فروشگاه اینترنتی آرمان مراجعه کنید.
  5- خروس کوشین
  پیدایش خروس کوچین یا همان کوشین در شانگهای چین است. ویژگی آنها دارای جثه سنگین و در نواحی ساق پا دارای پرهای فراوان می¬باشد.
  6- خروس براهما
  منشأ خروس برهما یا همان امپراطور در هنوستان می باشد. این نژاد دارای جثه بزرگ و تاج نخودی می¬باشد ویژگی بارز آنها وجود پر در ساق پا و پنجه است این نوع نژاد هم جنبه زینتی دارد و هم در تولید گوشت مورد استفاده قرار می¬گیرد. دارای تاج و ریش هستند تاج این نژاد کوتاه تر از تاج سایر نژاد ها می باشد.
  7- خروس فنیکس
  خروس فنیکس در کشور ژاپن پرورش یافته است. ویژگی بارز این نژاد وجود دم بلند آنهاست. خروس فونیکس دارای جثه کوچک تا متوسط گوشواره قرمز، لاله گوش به رنگ سفید، پاهای به رنگ زرد می‌باشد.
  8- خروس مرندی
  خروس مرندی بومی ایران است. این نژاد به خوبی در اقلیم سرد کوهستانی میتواند زندگی کند. این نژاد هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ زینتی مورد استفاده قرار می¬گیرد. فروشگاه اینترنتی آرمان ارائه دهنده در خرید خروس زنده و فروش خروس زنده در تهران می باشد.
  مجموعه مرغ و خروس آرمان عرضه کننده و ارایه دهنده مرغ و خروس ماشینی سالم با تضمین کیفیت برای قربانی، دفع بلا و... می باشد.
  شما مشتریان عزیز می توانید تنها با یک تماس انواع مرغ و خروس مورد نیاز خود را سفارش دهید.

     مجموعه عرضه کننده مرغ و خروس آرمان ارائه دهنده مرغ و خروس زنده جهت قربانی و دفع بلا، نوزاد، چشم زخم بیمارستانی و انجام دادن نکات شرعی قبل از قربانی مرغ و خروس می باشد. انواع دام و طیور مانند مرغ تخم گذار و نیمچه، مرغ و خروس زینتی ، محلی، ماشینی، اردک، غاز، بوقلمون، تخم مرغ و ... موجود می باشد.

  آخرین مطالب

  اطلاعات تماس


  22538486 88626827
  22307869 22307869
  8053042 88626827
  44273356 44273354
  77813682 77690636
  09195299414 09124361322
     
     
  © مهر 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مرکز مرغ و خروس آرمان محفوظ می باشد . | طراحی، توسعه وراه اندازی توسط : OFOGHIT